• Firma Profili Firma Profili
 • Belgeler Belgeler
 • Kalite Politikası Kalite Politikası
 • Medya Galeri Foto Galeri
 • Medya Video Video Galeri
 • İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları
 • FİRMA PROFİLİ

  AKIŞ MAKİNA MOTOR DÖKÖM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

          Teknolojisinin temeli 1978 yılına dayanan AKIŞ, elde ettiği deneyim ve bilgiyi, zaman içerisinde yeni yatırımları ile buluşturarak, entegre bir sistemle, asansör sektörüne hizmet vermeye başladı.

          1996 yılında dişlili makine motor imalatı ile başlayan serüven, 2007 yılında frekans kontrollü asansör kumanda panosu imalatı ile devam etti. Bunları takip eden süreçte, 2010 yılında Konya TEKNOKENT‘de geliştirdiği dişlisiz (Gearless) makina projesini tamamlayarak, seri üretimine başlayan AKIŞ, 2011 yılında da Türkiye’nin ilk ve tek uzun mesafeli ve yüksek hızlı yassı flexible kablosunun seri üretimine başladı.

          Teknolojisine sürekli yatırım yaparak bugün, ülkemizin ve sektörünün en önemli kuruluşlarından biri haline geldi. Konya Organize Sanayi Bölgesinde 40.000 m²’si kapalı, toplam 106.000 m²’lik alanda kurulu tesislerinde entegre bir sistemle üretimini sürdürüyor.

          Otomatik kalıplamalı modern döküm tesisi, son teknolojiye sahip talaşlı imalat bölümü ve zengin içerikli kalite kontrol laboratuvarları ile uluslararası standartlarda üretim gerçekleştirmektedir. Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Bu kapsamda ürün çeşitliliğini ve ürünlerinin verimliliğini sürekli artırmaktadır.

          İmalatını yaptığı her ürünü uluslararası standartlara göre belirlediği proseslerle üretmektedir. Üretimini gerçekleştirdiği her ürünün parçalarını, laboratuvarlarında ayrı ayrı test ve analizlerini yapmaktadır. ISO 9001:2008, CE, GOST, TSEK ve TSE gibi, ulusal ve uluslararası birçok kalite belgesine sahiptir.

          Aylık üretim kapasitesi ile ülkemizin ve bölgenin en büyük üreticisi olan AKIŞ, ülkemiz asansör Makina Motor ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Son yıllardaki ihracat atağı ile birlikte 5 farklı kıtada 40 dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

  Şirket Ünvanı AKIŞ MAKİNA MOTOR DÖKÜM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
  Vergi Dairesi no 0280059364
  MERSİS No 0028005936400030
  Merkez OSB, Kayacik Mah. Ziyaeddin Cad. 6.Sokak No:2 Selçuklu/KONYA
  Şube Şerif Ali Mahallesi Türker Caddesi No:42 Ümraniye/İSTANBUL
  MÜDÜRLER KURULU MEHMET AKIŞ
  HÜSEYİN AKIŞ
  FATİH AKIŞ 
  GENEL MÜDÜR  
  BAĞIMSIZ DENETİM ŞİRKETİ EBD Bağımsız Denetim A.Ş. (2020)